spływy kajakowe  nielisz - izbica - krasnystaw

PL EN

Aktualności

Pierwszy Eko Spływ 2014 - podsumowanie

zamieszczono:

Pierwszy eko spływ kajakowy zorganizowany przez Fundację Sanctus Nemus odbył się 10 maja.
Uczestniczyło w nim 18 osób. W trakcie spływu zbieraliśmy śmieci z nurtu i brzegów rzeki Wieprz w okolicach Krasnegostawu.

Spływ rozpoczął się w okolicach Dworzysk. Wolontariusze otrzymali worki na śmieci i rękawice ochronne. Właściciel firmy Kanukam, która użyczyła kajaków, wytłumaczył nam podstawowe zasady bezpieczeństwa. Instruktaż był skuteczny - w trakcie spływu nikt nie wywrócił się do wody. Niestety, przez większość czasu towarzyszyła nam mżawka, a na koniec deszcz, więc i tak zmokliśmy...

Mimo tego nastroje były pozytywne. Podziwialiśmy piękne widoki na trasie. Na tym odcinku Wieprz jest malowniczą rzeką, z mnóstwem zakoli. Płynąc kajakiem można się zrelaksować i wyciszyć. Niestety, w niektórych miejscach pełno było też śmieci. Zebraliśmy ich ponad 13 worków - niestety nie daliśmy rady zabrać ze sobą więcej.

Po dopłynięciu do Krasnegostawu rozgrzewaliśmy się jedząc sojowe flaczki. Zostały także wręczone nagrody za największą ilość uzbieranych śmieci.

Akcja była współfinansowana ze środków budżetu Miasta Krasnystaw i będzie powtórzona na przełomie sierpnia i września. Jak widać po ilości zebranych śmieci, była bardzo potrzebna, a przy okazji wszyscy dobrze się bawiliśmy.

 

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w naszej galerii.

 

Poprzednia strona